12 Ocak 2011 Çarşamba

BAŞÖRTÜSÜYLE KÖREBE OYNAYANLAR!!!

Atılan olumlu adımlar, atılması gerekenin oldukça altında emeklerken, Avrupa diye yıllarca beynimizin etini gevip balon gibi şişiren ve canları sıkıldıkça başörtüsü yasağını yüzümüze patlatıp duran zihniyetin ne yapmağa çalıştığını anlayanınız var mı?

Yarım kalan üniversite eğitimimi devam ettirebilmek için Avrupa’ya gittiğim ilk yıllarda, oraya neden geldiğimi kendilerine bir türlü anlatamadığım batı insanının karşısına, onlara hayran olan, bu aydınlıktan mahrum kalmış, artık göremez olmuş ağmaları dikmeyi çok isterdim.

Buyurun, haydi siz anlatın sebebini. ‘Onlar Müslüman’ deyin, ‘onlar terörist’ deyin, onlar ‘örümcek kafalı’ deyin. ‘Onların başörtüsü o kadar tehlikeli bir şey ki, bakın bizim aklımızı da örttü, artık neyin doğru neyin yanlış olduğunu da göremiyoruz’ deyin.

‘Bir zamanlar bize aydın derlerdi, aslında biz Avrupalıydık, biz size âşıktık ama kadere bakın ki örümcek kafalılar bizden önce davrandılar, sevgili Batı’ya gittiler, eğitim aldılar ve onların başlarındakinin yüzünden korktuğumuz başımıza gelecek, yakında bize haddimizi bildirecekler’ deyin. Korkmayın deyin!

Paranoyak beyinlerinizi onlara da gösterin.

Ama hayran olduğunuz batı insanını ‘sayenizde’ sizden çok daha iyi tanıdığımdan, sizin gibi önyargıları tavan yapmış şahıslara inanmayacaklarını siz daha körebe oyununuzun başlarında oraya buraya toslamaya başlamışken çoktan öğrenmiş oldum.

Alman hocamın beni, kendisine ne iş yaptığını soranlara ‘terörist yetiştiriyorum’ cevabını vererek teselli ettiğini sizlere anlatmam bilmem müzminleşmiş hastalığınıza bir şifa olur mu?

Biz, başımıza yıktığınız dünyanın altından, suyu çıkarılmış gençliğimizin posalarından yeniden hayat kurmaya çalışırken, siz anlamını kavrayamadığınız başörtüsünü dilinize pelesenk edip, miyopluğunuzu arttırmaya, bu konuyu eşerek her gün biraz daha yerin dibine gömülmeye devam edin.

Ve korkun! Ezip geçtiğiniz taze cesetlerimizin attığı çığlıkların bir gün kulaklarınızı sağır edeceğinden korkun. Böylece hem kör hem sağır olmanın tadına da varmış olursunuz.

Zeynep Şehidoğlu

İSTANBUL

15.10.2010

Yayınlandığı Websiteyi görmek için tıkla...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder